top of page

Vznik a vize
AGNI - centra

Dne 5. 9. 1994 bylo v Rosicích slavnostně otevřeno nové zdravotní středisko doktorkou MUDr. Evou Lányovou. Bylo otevřeno pro veřejnost a pacienty slavnostním přestřihnutím vstupní pásky předsedou poslanecké sněmovny Milanem Uhdem.

 

„Cílem tohoto centra je kompletní péče o pacienta s velkým důrazem na preventivní činnost. Uvědomujeme si, že moderní diagnostika

a následná farmakoterapie je jen polovinou léčebného procesu. Řada nemocí má svůj původ ve špatné životosprávě, psychice, opakovaných stresech a nemoc je pak jen důsledkem těchto procesů. Proto chceme pacientovi ukázat cestu, jak vyrovnávat a harmonizovat celou svoji osobnost, aby mohl nemocem lépe předcházet."

 

MUDr. Eva Lányová

Název AGNI je odvozený od védského boha ohně. V tomto významu jde o posvátný oheň, který pálí staré a nefunkční a vnáší světlo a prostor pro nové a lepší. Nabádá k vnitřní tranformaci, ke změně, která léčí. 

MUDr. Eva Lányová

Eva Lányová (zakladatelka)

Narozena 8. 8. 1961. Vyrůstala s velkou vášní pro filozofii, cestování a novinařinu. Okolnosti ji zavedly ke studiu klasické medicíny na lékařské fakultě v Brně.

Po několika letech praxe jí ale západní přístup vnímání těla nepostačoval, a proto se začala zajímat i o východní styl léčení. Na základě znalostí z obou směrů se rozhodla otevřít vlastní zdravotní centrum, kde bude propojovat oba dva úhly pohledu.

Kombinovala znalosti ajurvédy, homeopatie, akupunktury, akupresury, čínské medicíny, magnetoterapie, biorezonance, psychosomatiky, kineziologie, rodinných konstelací, aurasomy, bachových esencí, reiky, jógy a dalších cvičebních technik. Snažila se najít nejhlubší příčinu vzniku nemoci a tu pomocí různých technik odstranit.

Svým laskavým přístupem, empatií a podporou otevřela cestu mnohým pacientům k nalezení zdravého a láskyplného vztahu sám k sobě. 

 

S láskou vzpomínáme.  

My Approach
bottom of page